Centrum Studiów Litewskich UJ

Dostęp do kursu języka i kultury litewskiej

30.09.2023
Centrum Języka i Kultury Litewskiej zrzesza osoby z całego świata, które chcą nauczyć się języka litewskiego. Organizuje coroczne kursy języka i kultury litewskiej dla obcokrajowców, uczestniczy w projektach międzynarodowych, organizuje szkolenia dla litewskich nauczycieli i przedstawicieli biznesu.
„Litewska polityka wschodnia” i „Stosunki Litwy z mocarstwami” – wykłady otwarte

14.04.2023
Centrum Studiów Litewskich Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytut Studiów Międzykulturowych UJ zapraszają na wykłady otwarte pt. „Litewska polityka wschodnia” oraz „Stosunki Litwy z mocarstwami”, które wygłosi dr Mariusz Antonowicz z Uniwersytetu Wileńskiego.
Bibliotheca Lituaniae, Vol. 1

01.02.2022
Między światami. Antologia tekstów filozofów kowieńskich na 100. rocznicę powstania Uniwersytetu Witolda Wielkiego, red. Kamil Pecela, Paweł Plichta, Bogdan Szlachta, Księgarnia Akademicka, Kraków 2022, Bibliotheca Lituaniae, Vol. 1
diLILAC – Digital transition of Lithuanian language and culture courses

15.12.2021
Miło nam poinformować, że Centrum Studiów Litewskich UJ jest jednym z partnerów w międzynarodowym projekcie Erasmus+ Strategic Partnership Project: „diLILAC - Digital transition of Lithuanian language and culture courses”. Leaderem jest Vytautas Magnus University (Vytauto Didžiojo universitetas).
Seria wydawnicza Bibliotheca Lituaniae

12.12.2021
Bibliotheca Lithuaniae to międzynarodowa seria wydawnicza Centrum Studiów Litewskich Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.